Bonucci: Premier League ka ritëm më të lartë sesa ne

Leonardo Bonucci ka dhënë mendimin e tij sa i përket dallimeve mes Premier League dhe Serie…

Lëndimi i Ibrahimovic – cila është situata e lojtarit?

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar mbrëmë një lëndim në ndeshjen kundër Juventus. Ylli suedez u obligua të…

Milan dhe Juventus ndajnë pikët në ‘San Siro’ – lëndohet Ibrahimovic

Kryendeshja e javës në Serie A, Milan-Juventus nuk ka dhuruar asgjë atraktive për tifozët e futbollit.…

Spektakël golash: Roma fiton në udhëtim kundër Empolit

Roma ka marrë një fitore spektakolare në udhëtim kundër Empolit. Giallorossi shënuan fitore bindëse me rezultatin…

Formacionet zyrtare: Empoli – Roma

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Empoli – Roma. Skuadra e Romës luan në udhëtim kundër…

Napoli fiton bindshëm, Rrahmani kontribuon me gol për tri pikët e reja

Skuadra e Napoli ka shënuar fitore bindëse përballë Salernitana. Napoli shënoi fitore 4:1, në një ndeshje…

Rrahmani shënon gol për Napolin

Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës u…

Capello: Te Milan, Ibra është lojtar-trajner

Fabio Capello ka vlerësuar lart yllin suedez të futbollit, Zlatan Ibrahimovic. Capello e ka përshkruar sulmuesin…

Gasperini konfirmon problemet me shëndetin mendor të Ilicic

Josip Ilicic vuan nga probleme me shëndetin mendor qysh nga viti 2020. Shpërthimi i virusit Covid-19,…

Inter fiton në frymën e fundit – Dzeko heroi

Inter ka marrë tjetër fitore në Serie A. Skuadra e Simone Inzaghi ka shënuar fitore 2:1…

close