Premierliga është rikthyer, Aston Villa bën një gjest fantastik

Futbolli vazhdon të krijojë histori të jashtëzakonshme, duke dëshmuar edhe një herë se është më shumë se një lojë.

Një histori për t’u vlerësuar vjen nga Premierliga, që sonte rikthehet për të vazhduar sezonin, me ndeshjen e parë mes Aston Villas dhe Sheffield United.

Babai i trajnerit të Aston Villas, Dean Smith, Ron, ka qenë një pjesëtar i sigurimit te kjo skuadër, teksa ka humbur jetën në betejën me COVID-19.

Aston Villa, ka vendosur t’i bëjë një nderim të lartë atij, duke vendosur në tribuna gardërobën e tij./Lajmi.net/


close