“Unë i thash atij, ai bëri diferencën ndaj Tottenham”

Mbrojtësi i Manchester United, Luke Shaw ishte i entuziazmuar kur pa Paul Pogba përsëri në skuadër kundër Tottenham, duke besuar se mesfushori bëri diferencën në barazimin e së premtes.

‘Djajtë e Kuq’ kanë marrë një barazim 1:1 në udhëtim te Tottenham, duke mbajtur gjallë shpresat për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Steven Bergwijn shënoi për epërsinë e vendasve, ndërsa Marcus Rashford barazoi në 1:1 rezultatin.

Lajm i mirë për Manchester United ishte edhe rikthimi i Paul Pogbas, i cili pas një kohe të gjatë, ishte në gjendje të ndihmonte shokët e ekipit.

“Unë i thash më vonë atij se sa shumë e bëri diferencën”, ka deklaruar Luka Shaw, përcjell lajmi.net.

“Ai nuk ka luajtur për aq kohë, por pa dyshim është mirë të kesh atë dhe Rashforin përsëri në skuadër”.

“Ata janë lojtarë shumë të rëndësishëm dhe mbase Pogban mund ta shohim nga fillimi ditën e mërkurë”.

Të mërkurën, Manchester United në ‘Old Trafford’ pret Sheffield United./Lajmi.net/


close