Chelsea fiton me përmbysje në ‘Villa Park’

Chelsea ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Aston Villa.

Blutë fituan me rezultat 1:2, falë përmbysjes në gjysmën e dytë.

Pavarësisht insistimit, mysafirët nuk mund të realizonin në gjysmën e parë, dhe u befasua në fundin e saj me Kourtney Hause (43’) që realizoi për epërsinë e vendasve.

Zëvendësimet e qëlluara të Frank Lampard sollën frytet e veta, me Chelsean që përmbysi gjithçka brenda dy minutave.

Ishte i sapoinkuadruari Christian Pulisic (60’) i cili barazoi, ndërsa vetëm pas pak momenteve Olivier Giroud (62’) vulosi fitoren e londinezëve.

Chelsea bën hap të madh sa i përket kualifikimit të Ligës së Kampionëve, dhe mban pozitën e katërt me 51 pikë.

Aston Villa do mundohet të mbijetojë në ndeshjet e ardhshme, pasi renditet në vendin e 19 me 26 pikë. /Lajmi.net/  


close