Befason Rangnick, po e rikthen në Milan sulmuesin e njohur

Trajneri në ardhje i Milanit, Ralf Rangnick po monitoron Matteo Pessina për të parë nëse ai ia vlen të rikthehet në San Siro përpara sezonit të ardhshëm.

Pessina u largua nga Milano në vitin 2017 në një marrëveshjen me që bëri që Andrea Conti të vinte në anën tjetër në San Siro.

23-vjeçari tani ka filluar të shkëlqejë pasi iu bashkua Hellas Verona verën e kaluar në hua me mundësi për të blerë, përcjell ORAinfo.

Sky Italia raporton se Rangnick ka shikuar ndeshjen e mbrëmshme që Hellas Verona dhe Interit luajtën në kuadër të Serie A.

Milano jo vetëm që ka një përqindje të rishitjes në të ardhmen në Pessina, por ata gjithashtu mund ta blejnë atë përsëri.

Prandaj mbetet për tu kuptuar nëse ai është një lojtar që mund të bëhet pjesë e Milanit në të ardhmen.

Milano ka të drejtë në një përqindje midis 40-50% të rishitjes në të ardhmen, por interesant kjo do të thotë që Milano teorikisht mund ta mposhtë konkurrencën dhe ta firmosë atë me gjysmën e çmimit. /ORAinfo/


close