Lëndohet rëndë Sanchez, do mungojë në gjysmëfinalen e Europa Ligë

Sanchez duket se do mungojë në gjysmëfinalen e Europa Ligë.

Alexis Sanchez është diagnostikuar me lëndim në ije dhe pritet që të mungojë në gjysmëfinalen e Europa Ligë kundër Shakhtar Donetsk

Ndeshja pritet që të zhvillohet të hënën në Gjermani.

Klubi me një deklaratë ka konfirmuar me zgjatje në kofshën e këmbës së majtë.

Gjendja e tij do të monitorohet gjatë javës në ditët në vijim.

Më shumë gjasë kiliani nuk do të rikuperohet për ndeshjen gjysmëfinale.

Sanchez hyri në ndeshje në pjesën e dytë në fitoren në çerekfinale kundër Bayer Leverkusen të hënën dhe u lëndua në ije.


close