Përfundojnë takimet e Ligës së Parë, këto janë rezultatet interesante!

 

Kanë përfunduar edhe takimet e parapara të zhvilloheshin sot në kuadër të Ligës së Parë në futbollin kosovar.

Kur Superliga po pauzon shkaku i ndeshjeve të kombëtareve, Liga e Parë vazhdoi sot me duele mjaft interesante, shkruan IndeksOnline

Ndeshje interesante u zhvillua në Prizren, ndërmjet Lirisë dhe Istogut, që përfundoi me rezultat të barabartë në 1:1.

Më poshtë rezultatet e të gjitha takimeve të ditë së sotme.

GRUPI A’

FT’ Liria 1–1 Istogu

FT’ Onix 1–1 Malisheva

FT’ A&N 3–0 Vushtrria

‘GRUPI B’

Flamurtari 0–0 Vllaznia

FT’ KEK-u 2–0 Ferizaj

FT’ 2 Korriku 0–1 Dardana

FT’ Vitia 0–0 Ulpiana

FT’ Kika 1–3 Ramiz Sadiku

 

 
 


close