Mascherano njofton pensionimin, një karrierë e lavdishme me plot trofe

 

Javier Mascheroano ka njoftuar se është pensionuar nga futbolli aktiv.

Mbrojtësi argjentinas e ka lënë futbollin në moshën 36 vjeçare duke i dhënë fund një karriere të lavdishme.

Kulmin e suksesit Mascherano e arriti në Liverpool dhe më pas te Barcelona ku fitoi gjithçka.

Së fundmi, 36 vjeçari ishte pjesë e skuadrës Estudiantes de La Plata. /IndeksOnline/

 

 
 


close