NBA: Chris Paul largohet nga Oklahoma, transferohet në këtë skuadër

 

Playmakeri i njohur amerikan, Chris Paul është larguar nga Oklahoma City Thunder.

Ai është transferuar tek ekipi Phoenix Suns, raporton Adrian Ëojnaroëski, transmeton Indeksonline.

Si këmbim, skuadra e Oklahomas ka marrë tre lojtarë: Ricky Rubio, Kelly Oubre, Ty Jerome dhe një zgjedhje nga rundi i pari i draftit në vitin 2022.

Paul cilësohet si njëri nga lojtarët më të mirë në NBA./Indeksonline/

 

 
 


close