Manchester United po bëhet gati për ta transferuar yllin e madh

Pëlqehet shumë nga Lampard, Unitedi synon ta ‘rrëmbejë’ në janar.

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer është admirues i madh i talentit të Ëest Ham, Declan Rice

Anglezi e ka dëshmuar vetën si një nga mesfushorët më të mirë defensivë dhe është i lidhur me kalimin të Chelsea.

Por, shkaku që “Blutë” kanë shpenzuar shumë dhe nuk kanë para, Solskjaer synon të përfitojë dhe ta bind të transferohet në “Old Trafford”.

Rice ka edhe tri vite kontratë me mundësi rinovimi për një tjetër, derisa Ëest Ham nuk do ta shesë nën 80 milionë euro.

21-vjeçari ende nuk ka humbur asnjë minutë në Premierligë që nga fillimi i edicionit të kaluar dhe ka fituar shiritin e kapiteni.


close