Muriqi rikthehet në stërvitje të Lazio

Vedat Muriqi rikthehet në stërvitje të Lazio.

Sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi është rikthyer në stërvitje dhe do i bashkohet skuadrës për ndeshjen ndaj Napolit në vikend.

26-vjeçari që ka kontratë deri në vitin 2025 pësoi lëndim ndaj Zenit muajin e kaluar, por ka arritur të shërohet.

Në rast që nuk ka komplikime për kosovarin, Muriqi do përfshihet në skuadër për përballjen e radhës ndaj skuadrës së Gennaro Gattusos.

Muriqi këtë edicion ka bërë tetë paraqitje, por ende s’ka gjetur rrugën drejt golit.

Mbetet të shihet nëse do realizojë në derbin kundër Napolit.


close