Sulmuesi i Atletico Madridit rikthehet në stërvitje

Është rikthyer në stërvitje sulmuesi i skuadrës së Atletico Madridit.

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa është rikthyer në stërvitje pas tri jave mungesë.

Sipas Marca, sulmuesi shpreson të rikthehet në formacionin e parë para përfundimit të vitit.

Sulmuesi u diagnostikua me lëndim në këmbën e djathtë, derisa ka arritur të shërohet me shpejtë se sa pritej.

Costa në totat këtë edicion ka zhvilluar 187 minuta duke shënuar një gol, derisa duhet të ‘luftojë’ për vendin në formacionin e parë me Luis Suarezin dhe Joao Felixin.

32-vjeçari më herët ishte i lidhur me largimin nga Atletico, por huazimi i Moratas të Juventusi ndryshojë të gjitha planet e klubit.


close