Xavi i dërgon këtë mesazh Barçës

Cavi Hernandez sërish ia ka bërë me dije Barcelonës se është gati për t’u bërë trajner i saj.

Nëse nuk shkon asgjë mirë këtë sezon me Ronald Koeman, atëherë edicionin 2021/22, mesiguri që Barça do ta emërojë trajner, Xavin, që e njeh shumë mirë klubin dhe është i gatshëm të shkruajë histori tani si trajner.

“Ka ardhur koha që të hedh hapin tjetër në karrierën time, por tani jam përqendruar të luaj një rol emocionues drejt Kupës së Botës Katar 2022”, tha Xavi.

Xavi ka zhvilluar 767 paraqitje me Barcelonën nga viti 1998 deri në vitin 2015 dhe ka shënuar 85 gola.


close