Goli i 16 vjeҫarit po bën xhiron e botës

Është vetëm 16 vjeçar, por goli i tij po bën xhiron e botës.

Borussia Dortmund ka humbur ndeshjen ndaj Union Berlin në kuadër të xhiros së 13-të të Bundesligës, por pavarësisht kësaj, goli i Youssoufa Moukoko ka marrur vëmendjen e të gjithëve.

Ndeshja pëfrundoi me rezultatin 2-1 në favor të Union Berlin, kjo nuk ishte nata e Dortmund.

Përkundër humbjes, Youssoufa Moukoko, i cili është vetëm 16 vjeçar, shënoi një super-gol në minutën e 60′.

Me këtë paraqitje ai u bë lojtari më i ri që shënon dhe që paraqitet në Bundesligë, po ashtu edhe lojtari më i ri që paraqitet në Ligën e Kampionëve.

Ai ka regjistruar gjashtë paraqitje me ekipin dhe ka shënuar një herë.

Ky është goli i talentit 16 vjeçar.


close