ZYRTARE: Damir Kojasevic i bashkohet Feronikelit

Damir Kojasevic i bashkohet Feronikelit.

Futbollisti malazez, Damir Kojasevic dhe klubi i Feronikelit kanë arritur marrëveshje.

Feronikeli ka zyrtarizuar blerjen më të re, Damir Kojasevic është përforcimi i fundit.

Kojasevic me përfaqësuesën e Malit të zi ka zhvilluar me shumë se 10 ndeshje, ndersa karrieren e zhvilloi edhe në Poloni të ekipi Jagiellona, në Kazakhistan të FC Astana dhe në Maqedoni ishtë te ekipi i Vardarit ndersa te Feronikeli erdhi nga klubi i Sutjeskës së Malit të zi.

Kojasevic është i mirë në dy anët e krahut ndersa pozita e tij e preferuar është ajo në mes mbrapa sulmuesve.

Malazezi vjen si përforëcimi i parë i afatit kalimtar të janarit te FC Feronikeli, ai do të bashkohet me skuadrën kur futbollistët të kthehen nga pushimi.


close