Publikohen formacionet zyrtare Eibar – Real Madrid

Formacionet zyrtare: Eibar – Real Madrid.

Sonte (e diele) do zhvillohet ndeshja mes Eibarit dhe Real Madridit, e vlefshme për xhiron e 14-të në La Liga.

Mysafirët janë në formë të mirë të pamposhtur në katër xhirot e fundit dhe synojnë të vazhdojnë të arkëtojnë pikët e plota, shkruan lajmi.net.

Kurse, Eibar gjithashtu nuk di për humbje në gjashtë xhirot e fundit dhe synon të arkëtojë së paku një pikë.

Formacionet zyrtare:

Eibar: Dmitrovic; Arbilla, Bigas, Diop, Exposito, Gil, Inui, Kike, Muto, Pozo, Rodrigues.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Mendy; Kroos, Modric, Casemiro; Vazquez, Rodrygo, Benzema.

Ndeshja nis në ora 21:00.


close