Vedat Muriqi kritikohet nga tifozët

Muriqi kritikohet nga tifozët, shkaku i bisedës në gjuhën serbe me Milinkovic-Savic.

Vedat Muriqi është bërë cak i ofendimeve dhe fyerjeve nga tifozët, pasi u zbulua një koment i prizrenasit që i kishte dërguar bashkëlojtarit të tij, Sergej Milinkovic-Savic.

Vedat Muriqi është bërë cak i fyerjeve nga tifozët, të cilët e akuzuan dhe shanë atë.

Arsyeja është sepse Muriqi, kishte komunikuar me bashkëlojtarin e tij tek Lazio, Sergej Milinkovic-Savic, në gjuhën serbe.

Kjo bëri që tifozët të reagonin në mënyra nga më të ndryshmet, duke e quajtur tradhtar dhe ofendime të tjera.

Muriqi ende nuk ka reaguar ndaj komenteve.

Më poshtë mund të shihni disa nga komentet e drejtuara nga ai.


close