Zakaria flet për transferimin te Juventus: Jam krenar dhe ndihem i nderuar që jam këtu

Denis Zakaria ka dhënë komentet e tij të para pas transferimit te skuadra e Juventus. Lojtari…

Formacioni i mundshëm i Barcelonës me përforcimet e janarit

Me përforcimet e reja Xavi synon të arriëj në top 4-shen e La Ligës. Barcelona ka…

Dortmund nis bisedimet për nënshkrimin me mbrojtësin e Bayern

Borussia Dortmund po planifikon qysh tash një lëvizje për merkaton e verës. Skuadra e Dortmund ka…

Prezantohet Vlahovic: Ja pse zgjodha Juventusin, nuk më tremb “7” e Ronaldos

Futbollisti i ri i Juventusit, Dusan Vlahovic, i ardhur nga Fiorentina, doli sot në konferencën për…

Vedat Muriqi nis stërvitjet te Mallorca, kështu u prit nga lojtarët në ‘tunel’

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi i ka nisur stërvitjet me skuadrën e Mallorcas. Ai të martën…

Rafael Nadal u dërgon fjalë të mira Roger Federer dhe Novak Djokovic pas fitores në Australian Open

Pas fitores së tij në Australian Open, Rafael Nadal ka marrë mesazhe urimesh nga 20 herë…

Aubameyang te Barça, del fotoja e firmës. Sot njoftimi zyrtar

Pierre-Emerick Aubameyang është një lojtar i ri i Barcelonës. Tashmë nuk ka më dyshime. Një tjetër…

Joao Cancelo jep komentet e para pas rinovimit të kontratës

Joao Cancelo ka rinovuar kontratën e tij me skuadrën e Manchester City. Marrëveshja e re e…

Klubet e Serie A që u zhgënjyen në afatin e janarit

Përderisa disa klube të Serie A punuan shumë për të forcuar skuadrat e tyre këtë muaj,…

Vedat Muriqi fillon stërvitjet me ekipin e tij të ri – pritet me korridor nderi

Vedat Muriqi edhe zyrtarisht ka filluar aventurën e tij në La Liga. Futbollisti kosovar është paraqitur…