Ancelotti: Fituam një ndeshje të komplikuar, goli i Benzemas ndryshoi atmosferën

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti e ka vlerësuar si fitore të madhe këtë përmbysje ndaj…

Neuer për fitoren 7-1: Treguam një tjetër anë tonën

Manuel Neuer është shprehur shumë i lumtur me fitoren e Bayern Munich ndaj RB Salzburg. Portieri…

CL: Real Madrid synon përmbysjen e PSG, Sporting për shëtitje në ‘Etihad’

Champions League vazhdon sonte me dy ndeshje të tjera të fazës së 1/16-ës së finales. Vëmendja…

Klopp: Arritëm objektivin, mirë që nuk përballemi çdo javë me Interin

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është deklaruar pas kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. “Reds”…

Inzaghi thyen heshtjen, flet pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

Liverpool arriti të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar Interin me rezultat të…

Inter fiton në “Anfield”, por Liverpool kualifikohet në çerekfinale

Liverpool është skuadra e dytë pas Bayern Munich, që ka siguruar ‘biletën’ për çerekfinale të Ligës…

Salah: E rëndësishme që u kualifikuam, do luftojmë për Ligën e Kampionëve dhe Premierligën

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah është deklaruar pas kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Inter…

Bayern Munich ‘demolon’ Salzburgun dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Bayern Munich është bërë skuadra e parë që ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së…

Super Lewandowski kompleton het-trikun ndaj Salzburg, Bayern me një ‘këmbë’ në çerekfinale

Bayern Munich ka shënuar edhe dy gola të shpejtë kundër RB Salzburgut, në kuadër të ndeshjes…

Toni Kroos stërvitet me grupin, rriten gjasat që të jetë startues ndaj PSG

Real Madrid ka marrë lajme të mira sot lidhur me Toni Kroos. Mesfushori gjerman ka arritur…