Valmir Veliu fiton çmimin “Ylli i javës”

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova,…

‘Paqe’ mes Prishtinës dhe Gjilanit – shtatë gola të shënuara, tre të anuluara

Ka përfunduar pa fitues super derbi mes Prishtinës dhe Gjilanit, në kuadër të xhiros së 22-të…

Formacionet zyrtare: Prishtina – Gjilani

Sot (e diele) do zhvillohet derbi i madh ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit, në kuadër të xhiros…

Formacionet zyrtare: Ulpiana – Drenica

Drenica është mysafir i Ulpianës, në kuadër të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës. Pas…

Ballkani hap të madh në garë për titull, i merr tri pikë Dritës, Llapi fiton ndaj Malishevës

Derbi i xhiros së 22-të mes Dritës dhe Ballkanit u mbyll me fitore të ekipit nga…

Ndeshja e penalltive: Gjilani merr tri pikë ndaj Dukagjinit

Tri penallti kanë vendosur fatin e takimit mes Gjilanit dhe Dukagjinit. Skuadra e Gjilanit ka marrë…

Formacionet zyrtare: Drenica – Prishtina, Gjilani – Dukagjini

Janë publikuar formacionet zyrtare për dy ndeshjet e radhës në Superligën e Kosovës. Superliga e Kosovës…

Superliga e Kosovës: Sot mbyllet xhiroja 21, vëmendja te Gjilani

Sot do të luhen edhe dy ndeshjet e fundit të xhiros së 21-të në Superligën e…

Formacionet zyrtare: Malisheva – Drita

Drita është mysafir i Malishevës në kuadër të xhiros së 21-të në Superligën e Kosovës. Pas…

Superliga e Kosovës vazhdon sot – tri ndeshje me fillim nga ora 13:00

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me ndeshjet e radhës. Në kuadër të xhiros së…