Nagelsmann jep shenja pozitive, Manuel Neuer pritet të rikthehet ndaj RB Salzburg

Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann, tha se Manuel Neuer do të rikthehet në ndeshjen ndaj…

Kahn thyen heshtjen, flet për situatën e Lewandowskit

Drejtori i Bayern Munich, Oliver Khan ka folur lidhur me situatën e yllit të skuadrës, Robert…

Gjigantët evropianë në ‘sulm’ për sensacionin e Leipzigut

Manchester United, Juventus, Paris Saint Germain dhe së fundmi Bayern Munich janë vënë pas sulmuesit të…

Real Madridi dhe Bayern Munich në garë për Moussa Diaby

Real Madridi dhe Bayern Munich janë në garë për anësorin e Bayer Leverkusen, Moussa Diaby. Paraqitjet…

Bayern Munich bën hap mbrapa në garë për titull – ndalet nga Leverkusen

Bayern Munich nuk ka arritur të fitojë më shumë se një pikë në shtëpi ndaj Bayer…

Barcelona, Milan dhe Borussia Dortmund pas Noussair Mazraoui

Garës për mbrojtësin e Ajax, Noussair Mazraoui përveç Barcelonës e Dormundit i është shtuar edhe Milan.…

ZYRTARE: Schalke ndërpren bashkëpunimin me Gazprom

Rusia vazhdon të pushtojë Ukrainën dhe kjo ka pasur ndikim të madh edhe në sport, transmeton…

Dortmund bën hap fals në garën për titull – ndalet nga Augsburgu

Borussia Dortmund nuk ka arritur të arkëtoi më shumë se një pikë në udhëtim te Augsburg.…

Formacionet zyrtare: Augsburg – Dortmund

Borussia Dortmund është mysafir i Augsburgut, në kuadër të xhiros së 24-të në Bundesliga. “Verdhëzinjtë” kërkojnë…

Bayern merr fitore minimale ndaj Frankfurt

Bayern Munich ka marrë fitore minimale në përballjen kundër Frankfurt. Kampionët në fuqi të Bundesliga, Bayern…