Munishi flet për fazën përgatitore në Turqi: Për Dukagjinin respekt por nuk lejojmë befasi

Trajneri i SC Gjilanit, Ismet Munishi, është shumë i kënaqur me punën që ka bërë ai…

Superkompjuteri parashikon renditjen e Premier League – kjo është pozita e Manchester United

Premier Liga ka hyrë në një fazë të nxehtë, aq më tepër që merkatoja e dimrit…

Ylli i Interit para derbit: Kurrë nuk do të luaj për Milanin

Pritjes po i vjen fundi, Serie A rikthehet këtë fundjavë në fushë me një superndeshje, derbin…

Lautaro: Milito më dha një dorë, kur kisha nevojë. Mësova shumë prej tij

“Ky është një moment unik në jetën e një futbollisti. Doja të bëhesha profesionist dhe në…

Aubameyang ka një premtim të madh për Barcelonën

Aubameyang: Synimi im kryesor është ta rikthej Barcelonën në Ligën e Kampionëve. Pierre-Emerick Aubameyang dëshiron ta…

Gullit “sponsorizon” mbrojtësin holandez te Bayerni, zbulon tri klubet e denja për Haaland

Këshilla e legjendës. Ruud Gullit është një nga futbollistët më të rëndësishëm në historinë e futbollit…

Kështu tallet ish-ylli i Juventusit me Ibrahimovicin dhe tifozin e Milanit

Ish-ylli i Juventusit tallet me Ibrahimovicin dhe tifozin e Milanit. Alessandro Matri, ish-sulmuesi i Juventusit, është…

IOC, gati ta heqë futbollin nga Olimpiada: I papajtueshëm me Kupën e Botës çdo dy vite

IOC është gati të heqë futbollin nga Lojërat Olimpike, në përgjigje të propozimit të FIFA-s për…

PSG-Nice, “Opta” masakron Icardin: Fantazmë, preku vetëm gjashtë topa

Nuk është një moment i lehtë për Mauro Icardin. Sulmuesi i PSG-së, përveç se po përballet…

Sensi: Dy vite shumë të vështira tek Interi, zgjodha Sampdorian prej…. Mancinit

Stefano Sensi iu bashkua Sampdorias nga Interi në formë huazimi të thatë në janar. Sot, në…