Dueli me Usyk në pikëpyetje – Anthony Joshuas i ofrohet kundërshtar i ri në rast se dështon ukrainasi

Oleksandr Usyk mund të mos jetë gati që të mbrojtë titujt e tij të kampionit botëror…

F1: Zyrtarizohet marrëveshja deri në vitin 2025 me pistën e Emilia-Romagna

Formula 1 kanë njoftuar dje për arritjen e marrëveshjes së re për Çmimin e Madh në…

Federata Internacionale e Gjimnastikës paralajmëron masa disiplinore ndaj rusit që provokoi me simbole lufte

Gjimnasti rus, Ivan Kuliak nuk do të shpëtojë pa ndonjë dënim. Atleti rus arriti të kapte…

Verstappen për titullin e kampionit: Nuk më intereson çfarë thonë, skuadra humbëse gjithnjë reagon kështu

Max Verstappen ka folur përsëri lidhur me garën e fundit të sezonit të kaluar, e cila…

Moto GP, Qatar: Enea Bastianini merr fitoren e parë në karrierën e tij

Sezoni i ri në Moto GP ka nisur me një befasi të këndshme. Piloti italian i…

Federata Ndërkombëtare e Xhudos nuk i përjashton atletët rusë dhe bjellorusë, por nuk do garojnë nën flamurin e Rusisë

Federata Ndërkombëtare e Xhudos më në fund ka dal me një komunikate zyrtare sa i përket…

ZYRTARE: Haas ndërpren bashkëpunimin me “Uralkali” dhe vozitësin Nikita Mazepin

Haas ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me vozitësin Nikita Mazepin dhe partneritetin me “Uralkali”. Shkaku i pushtimit…

Joshua mund të pranojë një meç tjetër nëse shtyhet ai ndaj Usyk

Meçi në mes Anthony Joshua dhe Oleksand Usyk tani mund të mos zhvillohet sipas planit, për…

ZYRTARE: Formula 1 ndërpren kontratën me promovuesin e çmimit të madh Rusisë

Formula 1 ka konfirmuar përmes një komunikate zyrtare që kanë ndërprerë kontratën me promovuesin e çmimit…

Lojtarët e Shakhtar Donetsk dhe Dynamo Kyiv i shpëtuan agresionit rus

Lojtarët e Shakhtar Donetsk dhe Dynamo Kyiv kaluan disa ditë të bllokuar në një hotel të…