Dy oferta në Angli për Moise Kean

Siç thekson Di Marzio, Kean ka dy dalje në Angli. Edhe pse aventura e tij te Everton nuk ka qenë aq e frytshme sa ai priste, si Fulham ashtu edhe Nottingham Forest, të promovuar së fundmi në Premier League, janë paraqitur si alternativa për sulmuesin.

Disa destinacione që nuk i pëlqejnë futbollistit. Në këtë kuptim, planet e Moise Kean nuk kalojnë përmes zbarkimit në skuadrat që sapo janë promovuar, por ai do të presë dhe do të kërkojë një ofertë më të mirë nëse largohet nga Allianz Stadium. Juventus vazhdon të formojë një revolucion në sulm. /abcnews.al/