Formacionet zyrtare: Ballkani – Gjilani

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin në mes Ballkanit dhe Gjilanit.

Ballkani janë nikoqir të Gjilanit në ndeshjen e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës.

Kjo është një përballje në mes dy skuadrave pretendente për titull, andaj cilësohet si kryendeshja e javës në futbollin vendor.

Digitalb OTT(IPTV)

Në formë më të mirë aktualisht janë ekipi nga Suhareka, pasi në gjashtë ndeshje kanë pesë fitore dhe një humbje.

Gjilani ka katër fitore, dy barazime dhe dy humbje, në këtë edicion të ri të Superligës.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare, për ndeshjen e cila fillon në orën 13:00./Lajmi.net/

Ballkani: Frashëri, Thaqi, Dellova, Jashanica, Sinani, Thaqi, Emërllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani

Gjilani: Koliçi, Islami, Jashari, Krivanjeva, Prekazi, Beqja, Musolli, Dabiqaj, Cale, Zabërgja, Solomon