Formacionet zyrtare të derbit Ballkani-Gjilani

Ballkani do ta ketë një tjetër test serioz në rrugën për ta mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës pasi sot do të ballafaqohet me Gjilanin në shtëpi.

Skuadra e Ilir Dajës ka vetëm një humbje në këtë edicion, atë nga Drita dhe ka mbledhur 15 pikë nga gjashtë ndeshjet e zhvilluara, raporton KosovaPress.

Digitalb OTT(IPTV)

Suharekasit renditen në vendin e dytë me 15 pikë, gjashtë më pak se lideri i tabelës Drita, kurse Gjilani është i treti me 14 pikë.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 13:00 dhe tashmë të dy skuadra i kanë publikuar formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar.Thaqi, Sinani, Jashani, As.Thaqi, Dellova, Emërllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani.

Gjilani: Kolici, Musolli, Jashari, Beqja, Dabiqaj, Cale, Krivanjeva, Islami, Prekazi, Solomon, Zabërgja.