Klubi i Milanit del me njoftim të rëndësishëm për ndeshjet që po e presin

Datat dhe oraret e tre ndeshjeve të ardhshme të AC Milan në ligë dhe ndeshjes së tyre çerekfinale të Kupës së Italisë janë konfirmuar zyrtarisht nga Lega.

Sipas një deklarate në faqen zyrtare të klubit, Serie A ka shpallur datat dhe oraret e fillimit të ndeshjeve të ligës që do të zhvillohen nga dita e 24-të e ndeshjes deri në ditën e 26-të, duke përfshirë një ndryshim në orën dhe datën e planifikuar më parë për Derbin vendimtar. Përplasja e della Madonnina, përcjell ORAinfo.

Më poshtë është lista se kur kuqezinjtë do të jenë në veprim për tre ndeshjet e ardhshme në Serie A:

➤ Ndeshja 24, 5 Shkurt 2022, ora 18:00 – Inter – AC Milan

➤ Ndeshja 25, 13 Shkurt, ora 12:30 – AC Milan – Sampdoria

➤ Ndeshja 26, 19 Shkurt, ora 20:45 – Salernitana – AC Milan

Është konfirmuar gjithashtu se Milani do të përballet me Lazion të mërkurën më 9 shkurt 2022 në orën 21:00 CET në çerekfinalen e tyre të Coppa Italia. Inter-Roma është caktuar për datën 8 shkurt, ndaj dy skuadrat do të luajnë sërish në ditë radhazi. /ORAinfo/