Lajmi i mbrëmbjes nga Milani, ky pritet të jetë transferi befasues

Milan ka shprehur një interes për nënshkrimin e Ivan Ilic nga Hellas Verona për të forcuar opsionet e mesfushës në klub.

Siç është raportuar nga Corriere dello Sport këtë mbrëmje, kuqezinjtë janë një nga skuadrat e shumta që po mendojnë të bëjnë një ofertë për Ilic, i cili ka qenë mbresëlënës për Giallorossi që kur iu bashkua klubit, përcjell ORAinfo.

Digitalb OTT(IPTV)

Kroati 21-vjeçar iu bashkua fillimisht Veronës në vitin 2020 si huazim nga Manchester City.

Më pas ai nënshkruajti përgjithmonë për një tarifë prej 7.5 milionë euro në 2021.

Ai ka bërë 65 paraqitje për klubin në dy sezone, duke shënuar pesë gola dhe duke marrë pesë asistime.

Ai mund të kushtojë më shumë sesa Milani është i gatshëm të paguajë për një lojtar të kalibrit të tij.

Vlera e tij aktuale e tregut në Transfermarkt është 14 milionë euro, kështu që Verona ka të ngjarë të dëshirojë një tarifë më të madhe se ajo, veçanërisht duke pasur parasysh se ai është nën kontratë deri në vitin 2026. Lazio mendohet të jetë gjithashtu shumë i interesuar. /ORAinfo/