Mbappe dhe Lyon kryefjala, “L’Equipe” thumbon spanjollët me faqen e parë

Dita e djeshme është konsideruar si një fitore e Francës ndaj Spanjës nga prestigjiozja “L’Equipe”.

Faqja e parë e ditës së sotme është hapur duke fokusuar Kylian Mbappe dhe Lyon. Sulmuesi zgjodhi PSG-në para Real Madrid.

Lyon, për femra, mposhti 3-1 Barcelonën dhe fitoi Champions League, dhe “L’Equipe” është hapur me “Francë-Spanjë 2-0”.

Një “thumbim” për spanjollët, që nuk gëzuan dot një ditë më parë. Tashmë beteja të tjera i presin… / abcnews.al