Milan me një transfer të rëndësishëm nga Serie A

Milan do të jetë në gjendje të nënshkruajë me Davide Frattesi nga Sassuolo këtë verë vetëm nëse është në huazim me të drejtë blerjeje, pretendon një raport.

Siç është raportuar sot nga Corriere dello Sport, kuqezinjtë janë ende në treg për të nënshkruar me një mesfushor të ri, por ata nuk janë në gjendje të shpenzojnë një shumë të madhe parash, përcjell ORAinfo.

Digitalb OTT(IPTV)

Një nga objektivat me cilësi më të lartë është Frattesi nga Sassuolo, por Milani do ta bëjë këtë marrëveshje vetëm nëse Neroverdi bien dakord ta huazojnë atë për një sezon me Milanin dhe pastaj ta blejnë verën e ardhshme për një tarifë prej rreth 30 milionë euro.

Kjo do ta bënte atë të ngjashëm me marrëveshjet që sollën Sandro Tonali dhe Fikayo Tomori në klubin përkatësisht nga Brescia dhe Chelsea.

Sassuolo janë më pak të prirur për të humbur italianin siç ishin më herët në dritare, sepse ata kanë shitur Gianluca Scamacca dhe së shpejti mund të shesin edhe Giacomo Raspadori. /ORAinfo/