Xavi: Jam shumë i lumtur, e prisja ndryshimin

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez është i kënaqur me përmirësimet e fundit në skuadër.

Blaugranët janë në formë të mirë pasi vazhdojnë të kthejnë kthesën, duke mbledhur një seri prej pesë fitoresh në shtatë, duke mos humbur asnjë, transmeton lajmi.net.

Digitalb OTT(IPTV)

Barcelona dje arriti një fitore të madhe, duke triumfuar me rezultat 4:0 për t’i arkëtuar pikët e plota ndaj Bilbaos.

Dhe befas, ka një optimizëm të madh që rrethon Barçën pas gjysmës së parë shumë zhgënjyese të sezonit.

Xavi foli për përmirësimet pas fitores ndaj Athletic Club dhe kuptohet se është i kënaqur.

“E prisja ndryshimin, ndjenjat ishin më të mira dhe skuadra po stërvitet mirë”.

“Prej aty kanë ardhur rezultatet. Përpara një rivali që mbrohet mirë, me bllokim të mesëm dhe të ulët, kemi shënuar tre gola në fund, por kemi bërë një lojë solide”.

“Ne do të rritemi dhe ka ndjesi shumë të mira. Ne po punojmë me përulësi”

“Gjithashtu, është shumë mirë për harmoninë e tifozëve. Jam shumë i lumtur”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Barcelona renditët në pozitën e katërt në tabelë me 45 pikë, 15 më pak se lideri, Real Madrid, por që kanë një ndeshje më pak të zhvilluar./Lajmi.net/