ZYRTARE | Pas 3 vitesh, rikthehet SuperMario. Treni i fundit italian, por risia quhet “Pedro”

Mario Balotelli kishte shpresuar gjithmonë! Dhe nuk e kishte fshehur asnjëherë, dëshmi për këtë janë deklaratat e përsëritura në shtyp. Kombëtarja italiane ka qenë gjithmonë një objektiv për Supermario. Një ripushtim dhe një nxitje për të rikthyer një karrierë në rrugët e duhura që për shumë mund dhe duhej të kishte dhënë shumë më tepër.

Dhe kështu, mbi 3 vite të bollshme pas herës së fundit (ishte 7 shtator 2018), ai do të ketë shansin e saj nëpërmjet praktikës së ditëve të ardhshme të kërkuar dhe promovuar nga Roberto Mancini. Nuk ka siguri për të ardhmen dhe nuk do të ketë, por të paktën Supermario do të jetë në gjendje të marrë sërish ajrin e Coverciano-s.

Gjithçka pas një periudhe të fundit diskrete në Turqi, larg vëmendjes italiane shpeshherë gati për t’u fokusuar tek ai: me Adana Demirspor të drejtuar nga Vincenzo Montella, sulmuesi deri më tani ka grumbulluar 21 paraqitje në të cilat ka arritur 9 gola dhe 5 asistime. Numrat nga Balotelli, duke thyer me të kaluarën e afërt. Numrat që e bindën Mancinin dhe që do t’i japin Supermario një mundësi të re blu.

Sakaq, grumbullohet ne kete “stage” me Italine edhe Joao Pedro, sulmuesi i Cagliarit i natyralizuar italian pasi ka vite ne Itali edhe pse ka lindur ne Brazil.