ZYRTARE/ Sanchez pjesë e klubit legjendar

Sulmuesi Alexis Sanchez po transferohet në Marsejë.

Klubi francez ka bërë të ditur se ka arritur një marrëveshje parimore për transferimin e futbollistit 33-vjeçar.

Digitalb OTT(IPTV)

Alexis kishte ndërprerë më parë kontratën me Interin. Dhe ai do të nënshkruajë kontratë me Marsejën deri në vitin 2024.

Alexis është te Interi që nga shtatori i vitit 2020. Ai bëri 108 paraqitje për klubin, duke shënuar 20 gola dhe duke dhënë 23 asistime.

Statistikat e plota të futbollistit kilian i gjeni këtu .